Maide Suresi, 8

Ey iman edenler, adil sahidler olarak, Allah için, hakki ayakta tutun. Bir topluluga olan kininiz, sizi adaletten alikoymasin. Adalet yapin. O, takvaya daha yakindir. Allah’tan korkup-sakinin. Süphesiz Allah, yapmakta olduklarinizdan haberi olandir.

 

Allah adalet yapanlarin en hayirlisidir. O’nun mizani tüm kainati kusatmistir. O, adaletini dünyada ve ahirette kullarina gösterecektir. Herseyi hakkiyla gören, herseyin içini disini bilen, herseyden haberdar olan Allah’in tüm isleri hikmetli ve adaletlidir.

Insanlarin yasamlari boyunca isledikleri tüm fiiller muhakkak Allah’in adaletine göre degerlendirilecektir. Zulüm yapanlarin zulümleri elbette karsiliksiz kalmaz, iyi tek bir sözün bile mükafatinin verilecegi, Allah tarafindan Kuran’da bize bildirilmistir. Zaten iyi ile kötü bir olamayacagina göre tüm bunlarin adilce degerlendirilecegi bir yer olmalidir. Iste bu yer ahirettir; Allah’in sonsuz adaletinin tecelli edecegi yer…

Dünya hayatinda inkarcilarin peygamberlere ve müminlere çikardiklari zorluklar, engellemeler, attiklari iftiralar elbette yanlarina kar kalmayacaktir. Müminlerin cennetteki mertebesini yükselten tüm bu zorluklar, inkarcilarin da cehennemin en alt tabakalarina inmelerine vesile olacaktir. Allah hesap gününde son derece duyarli terazilerle hiçkimseyi haksizliga ugratmayacak, dünyada onlara verdigi sürenin sonunda sonsuz adaletine uygun olarak hesabini çok seri olarak görecektir. Süphesiz Allah hiçbir seyi unutmayan ve vaadine en sadik olandir. Insanlar dünyada yaptiklarinin karsiligini ahirette muhakkak görecektir. Böylece inkarcilar, içinde yasadiklari küfrün, en aci sekilde karsiligini bulacaklar, Allah’a imaninda ve bagliliginda kararli olanlar ise yaptiklarinin karsiligini en güzeliyle muhakkak Allah’tan alacaklardir(alıntı)

Reklamlar

04 Mart 2012 tarihinde Her Ayet Bir Nefes içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

yolumuz edep yoludur.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: